Lekarze Medycyny Pracy wykonują badania na podstawie oryginału skierowania wydanego przez Pracodawcę.
Pracownik zgłaszając się na badania, powinien mieć ze sobą:
– dokument stwierdzający jego tożsamość (np. dowód osobisty, prawo jazdy)
– skierowanie, które jest ważne przez 3 miesiące od daty wystawienia.
Należy zwrócić uwagę czy skierowanie:
– jest czytelne,
– zawiera informacje o stanowisku pracy (kompletny wykaz narażeń i czynników szkodliwych występujących na danym stanowisku),
– jest opatrzone wymaganymi pieczątkami (pieczęć firmy z REGONEM),
– jest podpisane przez osobę upoważnioną do wystawienia skierowania (specjalista BHP lub osoba znająca środowisko pracy, np. kierownik danego działu),
– jest wypełnione w języku polskim, w tym zawiera również w języku polskim nazwę stanowiska pracy.
Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie w godzinach pracy przychodni pod numerem telefonu 71 3390359, 71 3392504 a poza godzinami przyjęć pod numerami telefonów komórkowych: 607 907070, 501 502190 lub 601 761473.
Ogólny zarys badania z zakresu Medycyny Pracy
- Pracodawca wystawia „Skierowanie na badanie profilaktyczne” (pobierz skierowanie).
2. Pracownik zgłasza się ze skierowaniem i dowodem osobistym na badania w godzinach przyjęć wyszczególnionych na skierowaniu - Lekarz Medycyny Pracy, na podstawie informacji zawartych w skierowaniu, zleca konieczne badania.
- Po wykonaniu badań i stwierdzeniu zdolności do pracy Pracownika, lekarz Medycyny Pracy wydaje Orzeczenie Lekarskie w formie zaświadczenia lekarskiego.
Ogólny zarys badania z zakresu Medycyny Pracy dla celów sanitarno-epidemiologicznych z wpisem do książeczki (książeczka SANEPID)
- Pracodawca wystawia „Skierowanie na badanie dla celów sanitarno-epidemiologicznych” (pobierz skierowanie ).
2. Pracownik zgłasza się na badania sanitano-epidemiologiczne w godzinach przyjęć wyszczególnionych na skierowaniu - Pracownik zgłasza się ze skierowaniem, dowodem osobistym i książeczką do celów sanitarno-epidemiologicznych (książeczka SANEPID)
4. Lekarz Medycyny Pracy, na podstawie informacji zawartych w skierowaniu, zleca konieczne badania.
5. Po wykonaniu badań i stwierdzeniu zdolności do pracy Pracownika, lekarz Medycyny Pracy wydaje Orzeczenie Lekarskie (link do orzeczenia lekarskiego) w formie zaświadczenia lekarskiego i dokonuje wpisu do książeczki.